قوانین

رویه های عودت کالا

بازگشت چگونه میتوان کالای خریداری شده را بازگرداند؟

آسودگی خاطر به هنگام خرید یکی از دغده های اصلی رزرو 24 میباشد.اینکه محصول خریداری شده سالم و بی عیب و نقص به دست مصرف کننده برسد همیشه یک اولویت بوده است.بدین منظور شرایطی برای عودت کالا برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده که در زیر میتوانید مطالعه نمایید.

شرایط بازگرداندن کالا:

در صورتی که از نظر فیزیکی کالای مورد نظر دچار آسیب شده باشد.

توجه داشته باشید که کالایی که به خاطر ایراد ظاهری باز پس گرفته میشود باید استفاده نشده باشد و یا پلمب به کارشناسان رزرو 24 تحویل داده شود.

در صورتی که سایز جنس خریداری شده مناسب نبوده و مشتری قصد تعویض یا عودت داشته باشد.

در اینجا هم فقط اجناسی تویض یا عودت داده خواهند شد که از نظر وضعیت ظاهری سالم بوده و سریعا ظرف مدت 24 ساعت به اطلاع کارشناسان رزرو 24 رسیده باشد.

مغایرت محصول دریافتی با توضیحات مربوط در سایت.

در صورتی که محصول خریداری شده پس از ارسال،با محصولی که در سایت درج شده مغایرت داشته باشد(از نظر رنگ،سایز،کیفیت،برند،حجم محصول) شما میتوانید ظرف مدت 24 ساعت به اطلاع کارشناسان مجموعه برسانید و نسبت به تعویض یا عودت اقدام نمایید.

چه محصولاتی مشمول عودت یا بازگردانی نمیباشند؟

کلیه محصولاتی که از نظر بهداشتی آسیب پذیر بوده(نظیر لباس نوزاد،لباس زیر،محصولات آرایشی و بهداشتی،لبنیات،مواد خوراکی و …)مشمول عودت کالا نمیشوند.لذا کاربران عزیز باید
به هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشند.

همچنین کالاهایی که دارای پلمپ اولیه خود نباشند و یا مارک آنها دچار مخدوشی و آسیب دیدگی باشد از شرایط بازگردانی کالا نمیتوانند استفاده نمایند.

چگونه میتوانم کالایی که مشمول بازگردانی میباشد را عودت نمایم؟

در صورتی که کالای دریافتی شما با توجه به مواردی که در بالا بیان شد قابلیت بازگردانی را دارا بود میتوانید با شماره پشتیبانی که در قسمت پایین (فوتر )سایت و اپلیکیشن موجود است تماس گرفته و با پشتیبان در میان گذارید.توجه داشته باشید که مهلت بازگردانی تنها 24 ساعت بوده و باید در این زمان اقدام لازم صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید